Hovorí sa, že kto nemá profil na sociálnej sieti, ako keby ani neexistoval. Možno trochu prehnané tvrdenie, no v dnešnej dobe veľmi pravdivé. Mnoho firiem dnes práve vďaka profilu na sociálnej sieti buduje a posilňuje svoju značku, komunikuje so svojimi fans a pútavým obsahom sa snaží prilákať ďalších. Ak ste doteraz podceňovali silu sociálnych sietí ako Facebook či Instagram a považovali ste ich za otravnú stratu času, možno je na čase prečítať si pár nasledujúcich riadkov. 

Kontent marketing – online marketing

Aby sme vás nezahlcovali zbytočnými definíciami či vysvetleniami, poďme na to jednoducho. Kontent marketing alebo obsahový marketing je jedna z techník marketingu, ktorej cieľom je prilákať a udržať si zákazníka pomocou vytvárania obsahu. Nie hocijakého, obsah musí byť kvalitný a hodnotný. Ak sa vám totiž prostredníctvom vášho obsahu podarí nielen získať nových zákazníkov, ale aj takých, ktorí u vás opakovane nakúpia, vtedy si môžete pogratulovať. 

Tvorba kontent marketingu si žiada prípravu a určitý proces. Kým začneme, musíme si stanoviť, kto je našou „cieľovkou“ a aký obsah chceme pripravovať, plánovať a zdieľať. Ak si ešte stále myslíte, že obsahový marketing nepotrebujete a že na tieto veci jednoducho nemáte čas, pripomenieme vám, prečo sa mýlite. Ak začnete tvoriť obsahový marketing, získate tým nielen silnejšie postavenie značky, zvýšený predaj produktov a služieb, ale aj ušetríte na nákladoch za reklamu, vylepšíte imidž svojej firmy a získate väčšiu dôveru u svojich zákazníkov.

Facebook, Instagram, copywriting, správa sociálnych sietí

Váš obsah nemusí iba vzdelávať, môže tiež zákazníkom pomôcť odpovedať na ich najčastejšie otázky, ale ich aj zabaviť. Najlepšie, keď máte mix zo všetkého. Môžete písať napríklad blog, robiť kvalitnú infografiku, zdieľať vlastné fotografie z vašej práce alebo kvalitné a pútavé fotografie z fotobaniek, či zdieľať videá, a to všetko prostredníctvom sociálnych sietí. Ak na to nemáte čas, dnes existuje množstvo agentúr a profesionálov, ktorí sa vám o prípravu obsahu a správy sociálnych sietí radi postarajú za dostupné ceny a kvalitnú prácu.

 

Blog

Články typu blog sú častým formátom, využívaným v obsahovom marketingu. Predávate kávu, mliečne produkty, prevádzkujete autoumyváreň či stavebnú firmu? Napíšte o tom! Ľudia si radi prečítajú zopár inšpiratívnych rád či noviniek v danej oblasti, navyše, keď sú písané profesionálmi, odborníkmi, ktorí sa v problematike vyznajú. Z našej skúsenosti, blogy nemusia byť dlhé a preplnené zbytočnou „vatou.“ Píšte stručne, jasne, profesionálne, no zároveň jazykom, ktorému porozumie aj laik. Navyše, okrem publikovania na vašom webe ich môžete pokojne prezdieľať na Facebooku. Ak zvolíte vhodné kľúčové slová či meta tagy, pomôžu vám s vaším SEO a zobrazovaním vašich článkov či webu na internete.  Ak práve nemáte písanie v obľube, túto prácu za vás vykoná kvalitný copywriter, bloger, redaktor, nazvime si ho akokoľvek, bude vždy ochotný vám pomôcť a premostiť vaše myšlienky do kvalitného obsahu.

 

Infografika

Je to obsah, tvorený a zdieľaný prostredníctvom obrázkov, ktorý predáva informáciu a grafiku v jednom. Text v obrázku by nemal byť dlhý, no mal by byť jasný a výstižný. Jeho podstatu ďalej rozšíri popis/post nad zdieľaným obrázkom. Výhodou infografík je, že sú ľahko zapamätateľné a ľudia ich radi zdieľajú ďalej.

 

Je váš biznis založený na vizuálnom kontente? V tom prípade sa vám najviac oplatí jeho zdieľanie na Facebooku či Instagrame!  Vytvárajte a publikujte grafiky s pútavým dizajnom a sloganom, ktoré okamžite získajú pozornosť a pomôžu predať váš produkt a službu. 

Potrebujú vaše sociálne siete opäť oživiť a nakopnúť? Ozvite sa nám!

My v agentúre Kadabra sme tím profesionálov, skladajúci sa z copywriterov, ktorí sa vám o tvorbu kvalitného obsahu radi postarajú. Vytvoríme pútavý grafický dizajn, ktorý bude v súlade s vašou značkou a firemnou identitou. Zároveň pripravíme pútavé články a blogy o vašich produktoch, podnikaní, tiež sa postaráme o správu sociálnych sietí a ich pravidelné zásobovanie novinkami, vtipnými a poučnými informáciami.

Keďže online trh sa neustále mení, sledujeme novinky a snažíme sa vám prispôsobiť obsah na sociálnych sieťach na mieru. Vložte vašu dôveru do našich rúk a my vám ušetríme čas, aj zbytočne vyhodené financie na neefektívnu reklamu.

 

Ak vás náš článok zaujal a chcete vedieť viac informácií, pokojne sa na nás obráťte. Radi vám zodpovieme všetky otázky a poradíme. Tešíme sa na prípadnú spoluprácu!